מי אני?

נעים מאוד, אני אוקסנה קלמן, יועצת עסקית בהתאמה אישית לעצמאים ועסקים קטנים. אני עוזרת לבעלי עסקים שהם "one wo/man show" לבנות עסק יציב, להתפתח ולשגשג בכל היבט – כלכלי, אישי, מקצועי – בדרך הנכונה עבור כל אחד. כל עסק מתחיל מבן אדם, ובן האדם הזה הוא העסק. לכן, הגישה שלי היא – בעל העסק הוא הכוכב, הוא המרכז של העסק, קודם כל אני מתרכזת בו. כל בן אדם שונה, באופי שלו, בכישורים וכשרונות, בהעדפות והשקפות עולם שלו. אני מתאימה את הייעוץ לבעל העסק, כי אני מבינה גם באנשים וגם בעסקים.

ראיתי ושמעתי יועצים ומנטורים רבים שמוכרים את קורסי הכשרה ותוכניות הליווי שלהם בהכרזה מאוד מרשימה שאומרת: "יש לי שיטה שבניתי, פיתחתי, בדקתי, והיא עובדת לכל אחד, לכל עסק שוב ושוב, עם תבניות העתק-הדבק מוכנות שרק צריך למלא את החסר". אני כמעט בטוחה ששמעתם את זה בכל וובינר מכירה שהשתתפתם בו או צפיתם בהקלטה.

אין לי כלום נגד כל המומחים האלה, כבודם במקומם מונח, אבל אני לא מסכימה עם אף אחד מהם. אין בעיניי שיטה שעובדת עבור כל אחד. נוכיח את זה דרך השלילה: אם היתה שיטה מוצלחת כזו, כל בעלי העסקים כבר היו פורחים מזמן, וכל היועצים העסקיים היו מחליפים מקצוע. אני אישית שמעתי לא מעט בעלי עסקים שהתלוננו כי רכשו קורסים ותוכניות ליווי שונות, אך לא הצליחו להגיע לתוצאות שהם רצו, למרות ששילמו סכומים לא מבוטלים של כסף לטובי המומחים בתחום.

אני לא מזלזלת באף שיטה שהם מוכרים, אלא לא מסכימה שיש לפחות אחת שעובדת לכולם. החזון שלי הוא להכיר את בעל העסק, להבין מיהו – מה הוא רוצה, במה הוא מאמין, מה העקרונות שלו בעסק ובחיים בכלל, מה הוא מסוגל לעשות ובמה הוא פחות טוב, במה הוא מכשר בטירוף. השלב השני הוא להכיר את העסק ואת הלקוחות שלו – בני אדם, ולא לידים. אז אני יכולה להתאים לו את הדרך, ללוות אותו להצלחה, להשיג את המטרות שחשובות לו. שוב, בדרך שמתאימה לו, וקרוב לוודאי לא מתאימה בכלל למישהו אחר, אפילו עם אותו עסק בדיוק.

 

 

מה אני לא עושה?

אני לא מוכרת שיטות, נוסחאות, תבניות "העתק-הדבק" כאלה ואחרות. יש לי שיטות מגוונות בארסנל, אני משתמשת בהן כדי לבנות לכל אחד את הדרך הייחודית שלו להצלחה. אני לא מוכרת "מרשמים להצלחה" שכל אחד יכול ליישם בעסק שלו ואז קורה קסם כלשהו. כי אני לא מאמינה בדברים כאלה. לכן, אם אתם מחפשים תבניות כאלה אני ממש לא הכתובת, אתם מוזמנים לפנות למומחים רבים בתחום יעוץ עסקי שמציעים תוכניות כאלה.

אני לא מבטיחה שתוך פרק זמן מסוים תכפילו את ההכנסות או משהו דומה, "הבטחה גדולה" כמו שקוראים לה מנטורים רבים. ההבטחה היחידה שלי היא למצוא לכל אדם שהוא בעל עסק את השביל המיוחד שלו שמוביל אותו להצלחה שהוא מייחל לעצמו, בתנאים שלו ולא לפי "שיטה שעובדת לכולם".

יש בעלי עסקים שאומרים "אני אשלם לך, תעשי את כל השיווק ופרסום בשבילי, אני לא טוב בזה ולא רוצה להיכנס לזה. יותר פשוט בשבילי לשלם ולקבל תוצאות, בלי להתעסק בזה". אז גם כאן אני מתנצלת, אני לא עושה את זה. אני מייד אסביר למה. זה לא שאני לא רוצה לעזור, או לא רוצה להרוויח כסף. אני מאמינה שכל בעל עסק צריך לדעת לנהל אותו מכל היבט, גם שיווקי. זה בסדר להוציא דברים למיקור חוץ, אבל רק כאשר אתם מבינים בעצמכם מה ואיך צריך לעשות. כי ליצור תלות באיש מקצוע זה או אחר זה לסכן את העסק, ואני לא אשתף פעולה בזה.

 

מה אני כן עושה

אני עוזרת לעסק שלך לצמוח בתנאים שנכונים עבורך בתור בן אדם, בהתחשב באופי ובאישיות שלך, בנסיבות החיים ועוד הרבה פרמטרים שאולי לא חשבת אפילו שהם משפיעים על תוצאות העסק שלך. אני מזקקת את כל החוזקות שלך כבעל העסק כדי להדגיש ולשכלל אותם, כי הם אלה שידחפו את העסק הכי מהר קדימה. אני מזהה מהם הדברים ש"תוקעים" אותך במקום ומוצאת דרך לנטרל או "להחביא" אותם, כדי שלא יפריעו בדרך. לכל דבר אפשר למצוא פתרון, ולא צריך לעשות שום דבר בכוח. אני לא אגיד לבן אדם לעשות משהו בתחום העסקי שלו אם אני רואה שהוא פשוט יסבול מזה, גם אם זה המהלך הנכון ביותר מבחינת השוק. למה? כי דברים כאלה לא מצליחים לאורך זמן בכל מקרה.

איך אני עושה את זה? אני מבינה באנשים ומבינה בעסקים. אני לא מבטיחה קסמים אבל כן מבטיחה לבנות איתך ביחד דרך שהיא נכונה גם לך אישית וגם לעסק שבנית. זה לא משנה אם רק אתמול פתחת את העסק, או אתה רץ איתו כבר שנתיים. בכל שלב בהתפתחות העסקית יש אתגרים ומכשולים שצריך לדעת לעבור אותם בצורה נכונה כדי לא לגרום נזק. בדיוק בשביל זה אני כאן. אם יש לך עסק והגעת למסקנה שיש לך צורך בעזרה כדי להתניע תהליכים, כדי להתקדם ולצמוח, כדי לא להיכנס לתסכולים כי לא ברור לך מה לא עובד ולמה, אני ממליצה לך להשאיר פרטים בטופס למטה, ואנחנו נדבר ונראה האם מתאים לנו להתקדם ביחד כדי להשיג את המטרות שלך.