לא כל אחד יודע מראש בגיל צעיר מה הוא רוצה לעשות בחיים. לפעמים אנחנו חושבים שאנחנו יודעים, אבל דברים משתנים בחיים, וגם אנחנו משתנים. אז מותר לנו גם לשנות כיוון מבחינה מקצועית, לא משנה באיזה גיל ובאיזה מצב. לכל אחד יש את הזכות להצליח בכל דבר שירצה, ומותר לו (וגם כדאי לו) לעשות בדיוק את מה שהוא אוהב. אני מאמינה שרק אם אנחנו עושים את מה שאנו אוהבים, אז אנחנו יכולים להצליח, להגיע הכי רחוק, להשיג תוצאות יוצאות דופן. למה? כי אם אתה אוהב משהו, זה נותן לך אנרגיות, מוטיבציה להמשיך בעשייה גם ברגעים הכי קשים.

אני שיניתי את הכיוון המקצועי שלי יותר מפעם אחת בחיים, עד שהגעתי למשהו שהבנתי שזו השליחות שלי בעולם – לעזור לאנשים להצליח, לא משנה באיזה תחום יבחרו לעסוק. הגעתי לזה, תופתעו לדעת, ברגע הכי קשה בחיים, כשאני בעצמי נזקקתי לעזרה, נאלצתי להילחם על כל כך הרבה ”שדים“ בחיים שלי, והופתעתי לגלות למה אני מסוגלת. אז הבנתי שזהו הערך שאני רוצה להביא לעולם הזה, הייעוד, השליחות, תקראו לזה איך שנוח לכם וברור לכם יותר.

רבים יגידו לכם שכדי להצליח צריך מטרה, להציב יעדים, להתמיד ולהגיע אליהם. אני בכלל לא פוסלת את זה. אבל את כל זה לא תצליחו לעשות לאורך זמן, אם אין לכם מושג ”למען מה אני עושה את זה?“ הדבר הכי חשוב בהצלחה של כל אדם זה הדבר הזה שהוא מאוד רוצה, החלום שלו, משהו שהוא לא מוכן לוותר עליו בחיים, שהוא מוכן לעשות בשביל זה הכל. אם תמצאו את זה (וזה לא כל כך פשוט כמו שאנשים רבים חושבים), אתם תצליחו לעמוד בכל אתגר. אולי תצטרכו עזרה, לא עם כל דבר יש לנו כלים להתמודד, בשביל זה יש יועצים. אבל אם לא תמצאו את ה“למה“ הזה שלכם, לא משנה כמה תתמידו, תעבדו קשה, תשלמו ליועצים, תקחו קורסים, סדנאות, הדרכות – לא תצליחו לפרוץ את תקרת הזכוכית, לא תגיעו למיצוי הפוטנציאל הטמון בכל אחד מכם, לא תחוו סיפוק אמיתי ממה שאתם עושים ומה שאתם משיגים.

אני מאמינה שלכל אחד יש זכות להצליח במה שהוא אוהב לעשות, זכות לממש את עצמו, לכל אחד יש חלום קטן בלב, אולי אפילו יותר מאחד. אני כאן כדי לעזור לכם להשיג את זה, להגשים, להצליח. זה החלום הקטן שלי, לשמוע אנשים אומרים לי ”תודה, בזכותך הצלחתי לעשות יותר ממה שאי פעם חלמתי“.מי אני בכלל ולמה שתקשיבו לכל מה שיש לי להגיד, מה אני מבינה בעסקים ובייעוץ? אני אוקסנה קלמן, בעלת תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במנהל עסקים, שניהם בהצטיינות, מהאוניברסיטה הפתוחה. קשה ללמוד שם, אבל כיף אמיתי, ממליצה מאוד.

יש לי בעל מוכשר ושתי בנות מקסימות, שהם כל העולם שלי. אני עברתי כמה דברים קשים בחיים, התמודדתי עם משברים לא פשוטים. היו רגעים שחשבתי שנשברתי סופית, אבל מצאתי משהו שעזר לי לקום בחזרה, ואפילו נתן לי רצון לעזור לאחרים. היום אני אישה עצמאית, עובדת רק בשביל עצמי, ועושה רק דברים שאני באמת אוהבת לעשות. אבל הדרך שלי לכל זה לא הייתה פשוטה, בלשון המעטה. השנתיים האחרונות היו הקשות ביותר בחיי, אחרי שעשיתי שינוי קיצוני, התפטרתי מעבודה והפכתי לעצמאית, ואז אבא שלי חלה בסרטן ונפטר תוך כמה חודשים. זאת הייתה המכה הקשה ביותר בחיים שלי.אחרי כל זה, אם אני כאן וכותבת את השורות האלה, עושה דברים שאני אוהבת לפרנסתי, אז תאמינו לי – יש לי דבר או שניים ללמד אתכם על הצלחה ומימוש עצמי.