יעוץ עסקי לעסקים קטנים

פגישת היכרות היא לא רק כדי להכיר את העסק שלך. ברור שחשוב לדעת במה אתה עוסק, כמה זמן אתה בעסק, מה מטריד אותך. לאילו הישגים הגעת, מה רצית אך לא הצלחת להשיג. חשוב עוד יותר להבין למה בכלל פתחת את העסק, למה החלטת להיות עצמאי במקום ללכת על מסלול בטוח יותר של עבודה בתור שכיר. ההיבט הזה, תאמינו או לא, יכול להיות מכריע בהצלחת העסק שלכם. אם לא תבינו למה אתם קמים כל בוקר ונלחמים על העסק שהקמתם, איך תצליחו להתגבר על מכשולים בדרך ותעמדו באתגרים? למצוא את ה"למה" הזה לפעמים לא פשוט, אבל לי יש שיטה והיא תמיד עובדת.

מיינדסט להצלחה – הצלחה מתחילה בהחלטה. לא רק בהחלטה שרוצים להצליח, ולא רק באמונה שיכולים להצליח, אלא בידיעה ברורה שאתה הולך להצליח במשימה, באתגר שהצבת לעצמך, ואין שום אפשרות אחרת. ליצור את דפוס החשיבה הזה לפעמים לוקח זמן, העיקר מאמץ. בעיניי זה הכרחי להצלחה, כי רק ככה אתה פשוט לא מכיר במושג "כשלון", וכך תוכל באמת לעמוד בכל אתגר. בפגישה נעשה כמה תרגילים בנושא ונבנה צ'קליסט קטן בעזרתם תסגלו לעצמכם את דפוס החשיבה הזה שהכרחי להצלחת העסק שלכם.

במפגש הבא אנו נברר תחילה מהי המטרה שלך בעסק ומהו היעד אליו אתה רוצה להגיע. ישנם אנשים שלא מבחינים בהבדל בין השניים, וזה חשוב מאוד. מטרה היא הכיוון לאן אתה רוצה ללכת, יעד הוא המקום אליו אתה רוצה להגיע, תוצאה מסוימת בעסק שלך. אם לא מציבים יעד ברור, לא ניתן למדוד האם הצלחת או לא, ואז לא משנה מהי המטרה שהגדרת לעצמך. בשלב זה חשוב להביא מחברת ועט, את הדברים האלה יש לרשום בכתב יד, יש לזה חשיבות רבה, את זה אני מסבירה במפגש בצורה מפורטת. אני מאמינה שאם עושים דברים נכון מהתחלה, יש סיכוי טוב יותר להצליח.

יעוץ עסקי לעסקים קטנים

רעיונות חדשים – אני יודעת שזה קשה לבוא כל יום ולנסות "להמציא את עצמך מחדש". אבל, כל יום אנו חוששים שהלקוחות שלנו יברחו למתחרים. עד שאתה מבסס את העסק שלך בתחום, רוכש מוניטין מסוים, יש לך לקוחות קבועים… פתאום מגיע מישהו חדש, צעיר עם הרבה אמביציה וללא ניסיון, ועם רעיונות "פרועים" מתחיל לערער את הביטחון שלך, ומנסה להרוס את מה שבנית כדי "לנגוס" בנתח השוק שהשקעת כל כך הרבה מאמצים כדי לבנות. לכן, להיות חדשני זה הכרחי בכל עסק. איך מוצאים רעיונות חדשים? איך אפשר "לצאת מהקופסא" שמונעת ממך להתפתח? תאמינו או לא, גם בן אדם הכי לא יצירתי יכול לייצר רעיונות חדשים כל הזמן, ואני אלמד אותך תרגיל קטן לצורך כך.

יעוץ עסקי לעסקים קטנים

מיקוד במוצרים/שירותים –לפעמים יש לנו המון רעיונות, מוצרים חדשים, ורק 24 שעות ביממה ותקציב לא גדול להוציא את כל זה לפועל. אז מגיע הרגע שצריך לבחור, ואין לך מושג מה כדאי לעשות קודם. זה גורם לבלבול, לתסכול, ופתאום הכל עומד מלכת ואתה מרגיש סוג של קפאון. אני מלמדת נוסחה פשוטה ומדויקת איך לתעדף פרוייקטים, מה לבחור ומה לבטל. עבור פרוייקט שנבחר תקבל "מפת השלבים" – נוסחה מפורטת מהם הצעדים הדרושים לביצוע, ובאיזה סדר צריך לעשות אותם. כך תימנע מההרהורים הקשים מהסוג "אז מה עושים עכשיו?" 

מיקוד בלקוחות – אתה לא צריך חשיפה מקסימלית ולא צריך כמה שיותר לקוחות. אתה צריך כמה שפחות לקוחות שיביאו לך כמה שיותר רווח, את שאר הלקוחות, אלה שכל הזמן מתלוננים, מבקשים הנחות, מאחרים בתשלומים, גוזלים ממך זמן ואנרגיה. איך בונים "לקוח אידיאלי" בשביל העסק שלך, ואיך יודעים איפה למצוא אותו? אני עובדת עם שיטה פשוטה לאפיון לקוח אשר לוקחת קודם שני היבטים עיקריים של לקוח, אחר כך "מפרקת אותם" למרכיבים ספציפיים יותר, וכך בונה לך לקוח שמייצג את הקהל האידיאלי לעסק שלך. איך בודקים בסוף שזה אכן הלקוח האידיאלי – לפי שלושה קריטריונים בסיסיים, והם תקפים לכל עסק, בכל תחום שתרצו לעסוק בו.

שיווק דיגיטלי – אחד המפגשים החשובים ביותר להמשך הדרך שלך כבעל עסק. היום, אם אין לך נוכחות משמעותית ברשת, אתה לא תעמוד בתחרות. אבל צריך לדעת לבחור איפה כדאי להיות, באיזו פלטפורמה. מה יותר מתאים לסוג העסק שלך, ובכלל לתחום העיסוק. כאשר עושים את הצעדים הראשוניים נכון, ההצלחה מגיעה די מהר. אבל, גם אם עשית כבר משהו וזה לא הצליח – אפשר לשנות ולתקן, זה היתרון בשיווק דיגיטלי.

יעוץ עסקי לעסקים קטנים

אילו אפיקים של שיווק דיגיטלי עומדים לרשותך?

  • פייסבוק
  • אינסטגרם
  • פינטרסט
  • לינקדין
  • גוגל
  • יוטיוב

איזו פלטפורמה יותר מתאימה לעסק שלך? איך בוחרים, איך מתחילים, במה מתמקדים – במפגש תקבל סט כלים והדרכה מפורטת בכל הנוגע לשיווק דיגיטלי ותעשה את הצעדים הראשוניים.

יעוץ עסקי לעסקים קטנים

תוכנית עסקית – לא צריך לפחד מצמד המילים האלה, אין צורך בתואר אקדמי כדי לבנות תוכנית עסקית לעסקים קטנים. זהו מפגש מעשי בו אנחנו עובדים יחד, ובונים תוכנית פעולה. חשוב מאוד לקבל את כל הכלים הבסיסיים לניהול ושיווק העסק, החל מדפוס חשיבה להצלחה, דרך שיטות מיקוד ועד הכלים הנכונים בשיווק דיגיטלי, לפני שמגיעים לבניית התוכנית העסקית. כאשר יודעים כבר את כל הכללים מראש, אפשר לכתוב תוכנית תוך שעה על מפית בבית קפה… תאמינו לי, שיווק עצמו זה קל. החלק הקשה יותר הוא ההבנה של כל התהליכים לפני, ועל זה בדיוק אני משקיעה את רוב הזמן שלי במפגשים עם בעלי עסקים.

ניתוח תוצאות הוא שלב מאוד חשוב. גם את זה צריך לדעת לעשות נכון, אחרת אתה עלול להגיע למסקנות שגויות, ואלה יובילו אותך להחלטות לא נכונות בהמשך הדרך. מה חשוב בניתוח תוצאות? חשוב לדעת מה אנחנו בודקים, את מה מודדים ואיך מודדים. כמובן שזה תלוי באילו מטרות ויעדים הצבת בתחילת התהליך. אפשר לראות בקלות שכל התהליך של פיתוח עסק הוא שרשרת של שלבים. אם מפספסים אחד מהם, זה יכול לקלקל לך את ההמשך, או אפילו את מה שכבר השגת קודם. בפעם הראשונה נעשה את ניתוח התוצאות ביחד, בפעם הבאה זה כבר יהיה "קטן עליך".

יעוץ עסקי לעסקים קטנים

אני מקווה שהבנת שזה לא משימה בלתי אפשרית, לקדם את העסק שלך בעצמך. יש לזה מספר יתרונות. אם אתם שולטים בכלים בסיסיים לקידום העסק, גם אם יש לכם מישהו שמשווק אתכם, אם יום אחד המשווק הזה עוזב מסיבה כלשהי, העסק לא עומד מלכת, אתם לא בפאניקה – אתם יודעים לעשות הכל לבד. במקרה ואתם משלמים למישהו על קידום העסק שלכם, תוכלו להעריך האם הוא באמת עושה עבודה טובה, האם התוצאות שהוא משיג שווים את הכסף שאתם משלמים לו. אם אתם ממש בתחילת הדרך, אני ממליצה לעשות הכל בצורה יסודית, לקחת מספר פגישות להדרכה מקיפה, כדי לעבוד נכון מהתחלה. תוכנית ליווי מלאה טובה לא רק למתחילים, אלא גם לעסקים הוותיקים יותר, אלה שרוצים לשפר את התוצאות שלהם, או אפילו כאלה שרוצים לעשות "ריסטארט" לכל המערכת העסקית שלהם. מצד שני, אם אתם נתקלים בקושי או אתגר בסוגייה מסוימת, בנושא כלשהו ורוצים לקבל יעוץ בתחום הזה – אפשר בהחלט לפתור בעיות מגוונות גם בפגישה אחת. תשאירו פרטים בטופס ונקבע פגישה כדי להוביל את העסק שלכם להצלחה.