תוכנית "חילוץ אקספרס" - מה זה ומי צריך אותה

יש המון תוכניות של ליווי וייעוץ עסקי (גם לי יש אחת כזו), אבל האם זה מתאים לכל עסק בכל מצב? ממש לא. במיוחד עסקים קטנים, עצמאים בתחילת דרכם צריכים במקרים רבים מיקוד, פתרון של בעיה ספציפית ולא תהליך ליווי ארוך, איכותי, מועיל ומקצועי ככל שיהיה. בעיניי, כל יועץ צריך להיות בעל מוסר עסקי גבוה ולהציע שירותים לפי צורך אמיתי של הלקוח ולא רק לפי כדאיות פיננסית.

לאילו מקרים התוכנית הקצרה והממוקדת הזו מתאימה בצורה מדוייקת?

  • עסק קטן One-Wo/man-Show בתיחלת דרכו, אפילו עצמאי עם רעיון גדול אבל בלי תוכנית פעולה מוגדרת, מי שמבין שחייב לפעול אבל לא רוצה לעשות מיליון פעולות בשיטת "משהו יתפוס", מי שרוצה לעשות הכל כמו שצריך מהתחלה, ולא לנסות דברים ואם צריך לתקן אחר כך.
  • עסק שכבר קיים ופועל תקופה מסוימת, יש לו לקוחות ופעילות זורמת, אבל הוא נתקל בקושי מסוים, משהו פתאום לא עובד ובעל העסק לא בטוח שהוא מבין למה זה לא עובד, איפה בדיוק הבעיה, מה צריך לתקן, והוא לא רוצה לנסות סתם לשנות דברים – אולי בטעות ישנה דווקא משהו שהיה מוצלח ולא מקור הבעיה, אז בעצם יגרום עוד נזק לעסק. בקיצור, עסק פועל שצריך נקודתית לפתור בעיה ספציפית, משהו שתוקע לו את ההתקדמות
  • עסק קטן שפועל בהצלחה, אך נקלע למצב שוק חדש, קרי משבר. קורונה היתה קריאת השקמה לכולנו, ראינו דברים שעבדו מצוין קודם, פתאום לא מביאים לשום תוצאות. אז בעלי עסקים אמרו – טוב, זה משבר, אין מה לעשות. זו טעות, יש מה לעשות. צריך להבין איך השתנה השוק ולמצוא מה העסק הספציפי שלך צריך לעשות כדי להמשיך ולהרוויח גם בזמן משבר. יש כמה אפשרויות – אולי לשנות את הקהל, או לפנות לאותו קהל בצורה אחרת, לשנות את המוצר או השירות ועוד אופציות רבות. לא צריך תהליך ליווי ארוך כדי לפתור בעיה כזאת

מה מקבלים בתוכנית "חילוץ אקספרס"?

  • אבחון  – הדבר החשוב ביותר שימנע ממך בזבוז זמן, כסף ומאמצים, לאחר ניתוח מעמיק אך מהיר של מצב העסק ומצב השוק, תהיה בידך התוצאה החשובה ביותר, מה השתבש, מה לא עובד, מה דורש תיקון, שינוי או השקעת מאמצים.
  • זיהוי של שני גורמים עיקריים שצריך לטפל בהם מייד כדי לשפר את מצב העסק, מהי הדרך הקצרה ביותר להשיג שיפור, התקדמות
  • תוכנית פעולה מדוייקת לפי האבחון שבוצע קודם – רשימת צעדים שעליך לבצע כדי לשפר, לתקן, לשנות, להתקדם, לפתור את הבעיה שבגללה הגעת.
  • תמיכה לצורך מעקב – מה עובד לך, מה לא עובד ולמה, למשך שבועיים מיום סיום התוכנית. זה אומר שאת כל מה שעשית, אני אבדוק, אעזור לך להתמיד ולהגיע לתוצאה
יעוץ עסקי לעצמאיים

איך זה עובד?

התוכנית "חילוץ אקספרס" כוללת בסך הכל 3 מפגשים (פרונטליים או מקוונים, תלוי במצב). המטרה של התוכנית הקצרה הזו של שבועיים היא באמת לחלץ אותך ואת העסק שלך מבעיה מסוימת. לכן זה קצר, מהר, מדוייק.

הפגישה הראשונה מוקדשת כולה להכיר אותך, את העסק שלך, את הבעיה שנקלעת אליה, את הסביבה העסקית – כל מה שצריך כדי לאבחן בצורה הכי נכונה ומדויקת מה מקור הבעיה, כי רק ככה נוכל לפתור אותה. נשמע פשוט, אבל זה השלב הקריטי ביותר בתוכנית.

בפגישה השנייה נגלה מהם שני הגורמים העיקריים מהם נובעת הבעיה, הקושי, מה שתוקע את העסק במקום. יכול להיות שיש גם 50 גורמים לבעיות, אבל אי אפשר לטפל בכולם בו זמנית. אז חייבים לזקק שני גורמים עיקריים, כאלה שאפשר גם לטפל בהם במהירות, שהפתרון הוא זמין.

בפגישה השלישית ניגש לפתרון, נבנה רשימה של צעדים אשר חיוניים כדי לחלץ אותך מהמצב אליו נקלעת עם העסק. צעדים אלה יטפלו בנטרול שני הגורמים העיקריים שמצאנו בפגישה הקודמת. אלה הם "שיעורי בית" שלך, האחריות שלך היא לבצע אותם, אחרת סתם בזבזנו שבועיים. 

אבל אצלי אף אחד לא נשאר לבד אחרי הפגישות, אז במשך שבועיים הבאים, אחרי הפגישה השלישית, אני זמינה בשבילך במייל, בוואטסאפ כדי לוודא שלא הלכת לעיבוד, שהכל מבוצע כמו שסיכמנו. רק ככה מתקדמים – חייבים להשקיע בעשייה, לעשות דברים בהתמדה ובעקביות, אז מגיעים לתוצאות יוצאות דופן.

אם קראת את הכל עד כאן, זיהית את עצמך, את העסק שלך בין השורות האלה? זו ההזדמנות לשפר, לתקן, לחזור למסלול, להתקדם. נשאר לך להשאיר פרטי התקשרות כאן בטופס, אני אחזור אליך בהקדם האפשרי ונבדוק האם מתאים לך הפתרון שאני יכולה להציע. אני מבקשת לציין את שם העסק, תחום העיסוק והמיקום כדי שלא נבזבז על זה זמן בשיחה, בעיניי יעילות זה אחד המפתחות להצלחה. זה נכון גם בעסק, ובכלל בחיים.