עם אילו קשיים מתמודד עצמאי? יש לו אחריות על הכל, ומעט מאוד זכויות והטבות. ימי מחלה – אין, ימי חופשה – אין, דמי הבראה – נו באמת, הגזמתם… מה קורה אם עצמאי נוסע לחופשה? גם לא הרוויח כסף, וגם שילם על החופשה…

אם חשבתם פעם שזה כיף להיות עצמאי, כי אין לך בוס על הראש, אתה מחליט מתי וכמה לעבוד – זה לא בדיוק ככה. לשכיר יש בדרך כלל בוס אחד, לעצמאי יש המון בוסים – הלקוחות שלו. את כולם הוא צריך לרצות, זו האחריות שלו. השכיר מקבל משכורת, ואת התלוש גם.
עצמאי צריך להגיש דוחות, צריך לדאוג למצוא רואה חשבון, שיהיה אמין, שלא יהיה יקר מדי, הרי השירות שלו עולה כסף. השכירים מקבלים תלוש משכורת ללא תשלום… דברים קטנים שהשכירים לא צריכים לדאוג להם, אבל העצמאי כן חייב, לדאוג לכל דבר בעצמו. מעבר לכל הביורוקרטיה של מס הכנסה, מע"מ, ביטוח לאומי, הוא צריך לדאוג לדברים נוספים לפרסום העסק, לשיווק נכון, לניירת מסודרת, לטכנולוגיה מתקדמת, לרמת שירות גבוהה ללקוחות, לפיתוח מוצרים ושירותים חדשים כדי לעמוד בתחרות.

עצמאי צריך גם לעבוד, גם ללמוד ולהתעדכן, גם לנהל, גם לבדוק שהכל עובד כשורה. גם לא להיות חולה, גם לדאוג שהעסק יעבוד גם אם הוא בחופשה עם המשפחה. איך הוא עושה את כל זה? הוא פשוט צריך להיות גיבור…

החזון שלי הוא לעזור לכמה שיותר עצמאים להתמודד ביעילות עם כל האתגרים, להפסיק לבזבז זמן וכסף על שיווק לא נכון, על מאמצים שלא מביאים רווח. 

אתם מוזמנים לקרוא על הדרכים היצירתיות בהן אני עוזרת לבעלי עסקים בכתבה על ליווי עסקי לעצמאים 

 

לשיחת יעוץ והכוונה השאירו פרטים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *